Osaleme koos lasteaiaperega Euroopa spordinädalal 23. – 30.09.2022!

Spordinädala väljakutse on „Kondimootoriga lasteaeda” – palun jätke sel nädalal auto koju ja sõitke lasteaeda rattaga või kõndige jalgsi! Kui tulete kaugemalt, siis võiks auto parkida veidi eemale, et lastel oleks võimalus kasvõi lühikeseks jalutuskäiguks.

Spordinädalal on igas rühmas üleval tabel, kuhu lapsed saavad koos vanemaga märkida, kuidas nad lasteaeda tulid: jalgsi, rattaga, ühistranspordiga või autoga.

Lisaks nädala väljakutsele toimub teisipäeval, 27. septembril perespordipäev „Liigu ja joonista!”, mis kutsub peresid GPS-kunsti tegema. Start on lasteaia õuel avatud kell 16.00 – 17.30. Isad-emad, õed-vennad ja vanavanemad – kõik on oodatud! Iga pere võib tulla endale sobival ajal ning läbida raja Võru linnaruumis oma tempos ja sobival viisil (kõndides, joostes, rattaga, lapsevankriga). Kõik osavõtjad saavad auhinna! Üritust toetab AS Värska Vesi.

GPS-kunst on joonistamine oma liikumisega, kasutades GPS signaali toetavat nutiseadet (nutitelefon, nutikell, tahvelarvuti) ja liikumist salvestavat rakendust (näiteks Strava, Sports Tracker, Map My Ride).

Spordipäeval osalemiseks on kolm võimalust:

  1. Vaadake enne spordipäeva Võru linna kaarti ja mõelge, millist kujundit te tahaksite teha.
  2. Valige stardis etteantud kujundite vahel välja oma perele sobivaim ja liikuge selle järgi.
  3. Liikuge linnas lihtsalt ringi ja hiljem vaadake, mis kujund või joonis sellest välja tuli.

Kui kujund on valmis, siis palun saatke see rühmaõpetajale!

Liikudes teeme head oma tervisele ja keskkonnale. Usume, et olete meiega ühel meelel ja toetate lasteaia üleskutset laste liikumisharjumuste suurendamisel!

Päkapiku lasteaia spordinädala tegevused on registreeritud Euroopa spordinädala infolehel  www.spordinadal.ee

Facebook
WhatsApp
E-mail